Kaip prižiūrėti kompiuterį - valymo patarimai
Susiduriame su klientų baimėmis, kad nuomojami kompiuteriai bus nudėvėti. Klientus norime nuraminti, kad kompiuterių su matomais išoriniais defektais nenuomojame. Tačiau, kartais tenka tikrai nemažai padirbėti, kad ir apynaujis kompiuteris atgautų pirminę išvaizdą ir atrodytų vėl lyg naujas.
Manau, kad darbo vieta turi būti ne tik efektyvi, bet ir maloni dirbti. Kompiuteris turi kviesti tave jį paimti. Tad kaip tinkamai prižiūrėti ir kokiomis priemonėmis valyti savo svarbiausią darbo įrankį?
Jei norite sužinoti ne tik, kaip išoriškai prižiūrėti kompiuterį, bet ir užtikrinti jo sklandų veikimą galite paskaityti straipsnį.
Populiariausi paruošti darbui nešiojami kompiuteriai
1. Prieš pradedant valymą. Geros manieros - pusė karjeros
Šį pasakymą galima pritaikyti ir prie nešiojamojo kompiuterio priežiūros. Jei kompiuteris nuolat keliauja kartu, tačiau neturi savo dėklo, tai prižiūrėti tokį kompiuterį bus taip pat sudėtinga, kaip miškininkui norinčiam važiuoti į šokius po darbo. Reikės tiesiog itin dažnai jį valyti.
Taigi, kompiuteris yra populiariausias šių dienų darbo įrankis pasaulyje. Vartotojai prie jo praleidžia itin daug laiko. Dažnai prie jo ir valgo. To pasėkmė - riebaluotų pirštų atspaudai ant ekrano, korpuso, klaviatūros, touchpad’o ir pėlytės. Nepamirškime ir trupinių, kurie pribyra į klaviatūros tarpus ir vėliau kelia diskomfortą spausdinant. Juos nėra taip paprasta išvalyti. Gali tekti ir ardyti kompiuterį ar kreiptis į specialistus kurie tai padarys už jus. Tai sukurs tik bereikalingas papildomas išlaidas.
Nevalgyk prie kompiuterio, ypač prie atversto, palik darbo vietą tik darbui. Po pietų ar kavos pertraukėlės nusiplauk rankas - išvengsi netvarkos bei papildomo laiko gaišimo tvarkymuisi.
Nėra liūdnesnio vaizdo už subraižytą kompiuterį. Kalbu asmeniniu pavydžiu, kai klientas grąžino kompiuterį. Apynaujis, kelis mėnesius naudotas, nešiojamas kompiuteris po laikymo greta raktų atrodė apgailėtinai. Tokią pat žalą gali padaryti ir užtrauktukai ar kitos metalinės detalės kompiuterį nešiojant ne tam pritaikytoje rankinėje. Jei net ir retsykiais tenka neštis kompiuterį, būtinai naudokite specialų dėklą! Tiek metalinis, tiek plastikinis korpusas neprižiūrimas susibraižys greitai ir tuomet joks valymas nebepadės. Dėl šios priežasties Fiberta kiekvienam savo klientui nuomojamąjį kompiuterį perduoda su krepšiu.
2. Kompiuterio priežiūra per keletą min
Kasdienei kompiuterio priežiūrai tau tikrai nereikia suspausto oro flakonėlio dulkėms prapūsti, specialių 12-os skirtingų valymo šepetėlių, lipdukų-valiklio ar dar kokio nors 2022 metų naujo tipo šveistuko.
Nešiojamo kompiuterio priežiūra yra pakankamai paprasta. Kiekvieną mėnesį įmonėje tenka paruošti ~100 iš klientų grįžusių naudotų kompiuterių. Galiu atvirai pasakyti, kad namų priežiūrai reikia tik:
- šluostės (geriausia mikropluošto, skirtos ekrano valymui)
- kompiuterio ekrano valymo skysčio (gamintojas nėra svarbu)
Labai svarbu, kad prieš valant kompiuteris būtų išjungtas. Taip neįvyks trumpas jungimas, be to taip nešvarumai pastebimi lengviau. Pirmiausia nupurškiu ekraną nedideliu kiekiu ekrano valymo skysčio ir su šluoste jį valau tol, kol nelieka nė mažiausios dėmelės. Jei ekranas labai nešvarus ir yra kas nors prilipę, purškiu ir šluostau tol, kol tai nusivalo. Svarbu negrandyti tokių vietų, o vis purkšti ir valyti.
Tuo pačiu skysčiu valau ir visą kompiuterio korpusą. Vienas paspaudimas purškiamo skysčio ir valau tol, kol jis išdžiūna. Jei yra klaviatūroje pribyrėjusių šiukšlių - keli purkštelėjimai ir valau kompiuterį apvertęs jį, kad spaudžiant mygtukus išbyrėtų visi trupiniai.
Kai ekranas ir klaviatūra nuvalyti, uždarau kompiuterį ir valau jo priekinę, bei apatinę dalį.
Jei visgi kompiuteriui tenka daug nešvarumų ir nevisada jį laikai ant švaraus stalo, gali prireikti ir daugiau priemonių. Darbe su grįžusiais iš nuomos kompiuteriais tenka panaudoti ir suspausto oro flakonėlį bei šepetėlius. Taigi, pedantui rekomenduoju papildomai įsigyti:
- mini siurblį ar suspausto oro flakonėlį
- šepetėlį
Taip valymas bus greitesnis, tačiau reikia būti atsargiam, nes tiek siurblys, tiek suspausto oro srovė gali veikti pernelyg agresyviai ir padaryti žalos.
3. Ar valyti kasdien?
Skirtingi nešiojami kompiuteriai reikalauja ir skirtingo priežiūros periodiškumo. Visų pirma, jei išsirinkai visiškai juodos spalvos kompiuterį, teks taikytis prie reguliaraus jo valymo. Galiu palyginti skirtingų gamintojų vartotojų ir verslo klases. Vartotojų klasės kompiuteriai valomi sunkiau ties klaviatūromis, nes dažniausiai juose naudojamas žemesnės klasės plastikas - mygtukai spaudžiasi mažiau ir sudėtingesnis valymas. Verslo klasės kompiuteriuose mygtukų eiga dažnai didesnė, tuo pačiu ir klaviatūros tarpų valymas paprastesnis. Kalbant apie Lenovo verslo klasės kompiuterius, jų klaviatūros atsparios apliejimams, tad valant galima naudoti ir daugiau skysčio. Visgi Lenovo verslo klasės juodos spalvos korpusai vertinami puikiai dėl atsparumo aplinkos poveikiui, ilgaamžiškumo ir aukštos klasės detalių pojūčio (ko gero, naudojamas geriausias įmanomas plastikas), tačiau korpusai yra pirštų atspaudų magnetai. Prie tokio kompiuterio nereikia būti net riebaluotais pirštais, kad matytųsi, jog jis buvo liestas. Taigi, norint tokį kompiuterį turėti lyg naują, jį tikrai teks valyti kasdieną.
Tuo tarpu, Macbook sidabrinės spalvos kompiuteriai yra išties dėkingi ir jų priežiūra yra viena lengviausių. Ne veltui ir kalbant apie automobilius, ‘kibiro’ spalva atrodo neįdomiai, bet ji labai praktiška.
Jei mėgsti švarą, rekomenduoju šluostę ir purškiamą skystį laikyti kartu su kompiuteriu kuprinėje. Manau nenustebinsiu pasakydamas, kad atidžiau pažiūrėjus į išjungtą ekraną visuomet ten rasi savo pirštų atspaudų, nepaisant to, kad ekranas nėra liečiamas (touchscreen).
Ko nepatariu naudoti?
Yra ir keletas patarimų, kaip geriau nevalyti kompiuterio:
- Popierinės servetėlės ir rankšluostinis popierius
- Drėgnos ekrano valymo servetėlės
- Langų valymo ir kita buitinė chemija
Dažnai namuose nesame pasirūpinę specialiomis kompiuterio valymo priemonėmis, todėl panaudojame “po ranka” esančius variantus ir tai dažniausiai būna rankšluostinis popierius ar servetėlė, kuri sudrėkinama vandeniu. Ir nesakyk, kad nesi taip valęs! Negaišk laiko ir neterliok ekrano. Riebalų su vandeniu taip paprastai nenuvalysi.
Taip pat nerekomenduoju ir šlapių ekrano valymo servetėlių. Iš asmeninės patirties - mozoji, mozoji, tačiau kokybiškai nuvalyti nepavyksta, nes servetėlė šlapia ir lieka valymo ruožai. Be to pradarius pakelį jos greitai išdžiūsta ir po mėnesio tampa nebenaudojamos.
Buitinė chemija kaip, pavyzdžiui, langų valymo skystis nėra tinkama kompiuterio ekrano valymui. Jos gali turėti netinkamų cheminių medžiagų sudėtyje ir pažeisti ekraną bei jo korpusą.
Apibendrinimas
Prieš atsiraitodamas rankoves ir kibdamas į darbus, padėk tą traškučių pakelį šalin bei nusiplauk rankas. Kompiuteriui nupirk tinkamą dėklą, kuris tavo pagalbininką apsaugos nuo viso to, ką paskui tenka valyti. Ir žinoma, nešiojamo kompiuterio priežiūrai palaikyti visada šalia turėk šluostę bei purškiamą ekrano valiklį.
Tautvydas
Vadovauja kompiuterių nuomos įmonei nuo 2015 m. Rašo apie nešiojamus kompiuterius, programas verslui ir knygų apžvalgas.
Dulkės, pirštų atspaudai! - 3 paprasti būdai, kaip prižiūrėti kompiuterį