Skip to Content

5 valandos klubas | R. Sharma

Viena piliulė spręsti viskam

Kai gyvenime reikia keisti kursą

R. Sharma knygoje rašoma apie sunkumų iškamuotą verslininkę ir dailininką. Abu yra susidūrę su dideliais iššūkiais savo gyvenime. Jie susitikę seminare, lauke sutinka vargšą elgetą, kuris pasirodo esąs multimilijonierius Railis. Už pažadą dalyvauti ir skleisti žinias, keistuolis Railis pasikviečia į savo namus Mauricijuje ir dalinasi sėkmingos veiklos principais.

Viena autoriaus minčių: “sveikata yra karūna, kurią pastebi tik sergantys”. Norint nugyventi fantastišką gyvenimą, reikia duoti tam laiko, todėl sveikata yra didžiausias turtas ir veiksnys, vedantis prie bet kurios gerovės. Kalbant apie sveikatos siekius išgirdau puikią įžvalgą - kaip atrodo žmogus, kuris nori bėgioti rytais, tačiau jam pirma reikia numesti kelis kilogramus? Turbūt taip, kaip ir asmuo, norintis tapti rašytoju, tačiau nerašantis ir laukiantis įkvėpimo.

Norint ko nors pasiekti, reikia daryti, o tam, kad tai būtų lengviau, būtina yra sistema. Disciplina yra motyvacijos bendražygė!


Ko nedaro daugelis ir kuo nori būti kiekvienas?

Knygoje autorius įvardina vieną ir svarbiausią veiksmą, kurį turi atlikti kiekvienas norintis būti lyderiu - keltis 5 valandą ryte. Būtina daryti nuolatos ir sistemingai. Tik maksimalus pasiryžimas duoda geriausius rezultatus.

Asmuo sistemingai besikeliantis anksti ryte turi puikų laiką, visų pirma, sau, tuo pačiu lengvai skirs dėmesį planavimui. Taip užtikrinamas energijos atradimas, jos neužmušant, nes renkantis tiesiog pasnūduriavimą ryte, kai miegas saldus, bet visiškai nebeefektyvus, atrandamas tiesiausias kelias į tingėjimą. Autorius pataria mesti visas prieštaras šalin ir valiai išsiugdyti skirti 66 dienas. Keltis kas rytą ir nevertinti - miela ir malonu tai, ar ne.

Keltis anksti ryte, atlikti trumpą mankštą ir meditaciją - geros dienos rekomendacija, kurią atlieku 3 metus. Ir išties jaučiu, kad taip turiu daugiau laiko savo dienoje.

meditacija ryte


20 20 20 metodas

Kone visa knyga yra apie 20 20 20 įvardytą metodą. Anot autoriaus nepaisant vyturių ir darbščių žmonių, jei atsikėlęs žmogus neatlieka šių darbų, ankstyvas kėlimasis gali niekur nenuvesti. Taip yra dėl to, kad ryte žmogaus organizme yra didžiausias kortizolio kiekis.

Dėl to ryte būtina prasimankštinti, net suprakaituoti. Visiškai nesvarbu, ar tai tempimo pratimai, atsispaudimai ar pritūpimai. Svarbiausia yra mankšta pirmąsias 20 minučių. Protas lengviausiai atpalaiduojamas fiziniu krūviu.

20 minučių meditacijos arba planavimo. Dar kitaip refleksijos laikas. Tai gali būti dienos plano susidarymas. Dažnai darome tai, kas lengva, o reikia daryti, kas svarbu. Taigi, 5:20 puikus laikas atsakyti sau į klausimą, kas svarbu?!

Paskutinės 20 minučių skirtos mokymuisi. Galbūt mėgstama knyga, straipsnis ar tiesiog audio knyga. Mėgstama veikla, kuriai sunku rasti laiko dienos rutinoje. Geriausi niekada nenustoja mokytis, investuoja tiek laiką, tiek pinigus tobulėjimui, kad visuomet būtų motyvuoti ir siektų daugiau.


Mano patirtis

Jau senokai esu girdėjęs ankstyvo kėlimosi svarbą. Ir šia tema įstrigusi idėja yra ta, kad kaip minėjo bičiulis - dar nei vienos žvejybos nėra pramiegojęs. Kai ko nors lauki ir matai prasmę, keltis anaiptol nėra sunku. Tiesą sakant keltis yra sudėtinga tuomet, kai nežinai, ką veikti. Keista - skirti laiko sau ir užsiimti kuo norėtųsi? Pasidaro nebeaišku, ko noriu ištikrųjų? Suvokus, kad tai didžiausia dovana sau, o tik mylint save dar stipriau galėsi mylėti aplinkinius, ateina supratimas ir noras apdovanoti.

Be žadintuvo nesunkiai keliuosi rytais ir kartais atvykstu į darbą 7 val. Įdomu yra stebėti vaikus. Mano penkerių metų dukra Margarita nesunkiai keliasi 5-6 val ryto, tyliai nueiną į wc, apsirengia, išsivalo dantis ir nedideliu garsu įsijungia TV. Kai randi, ką nori veikti, keltis visiškai nesunku.

Nespaudžiau savęs iškart pradėti keltis 5:00. Manau, kad tai turi ateiti savo laiku. Ir bebaigiant klausytis šios audioknygos vieną dieną atsibudau 3:00 ryte. Susimąsčiau, kad galbūt per anksti ir derėtų dar eiti miegoti, tačiau prisiminiau knygoje skaitytą mintį, kad jei atsibudai, tai ir eik į gyvenimą. Pamėginau rytą pradėti pagal 20/20/20 metodą: 20 minučių pasportuoti, tuomet 20 min. medituoti ir paskutinę valandos dalį paskirti skaitymui. 4:00 atsikėlė dukra, kartu papusryčiavome ir 4:30 išėjome į miestą pasivaikščioti ir pasikalbėti. 5:30 jaučiausi puikiai - įžiebęs vidinį energijos variklį ir suplanavęs dieną. Argi nenuostabu? Kol visi miega, tu gali jau būti susikoncentravęs.

5val ryto pasivaiksciojimas


Jei nežinau, ką veiksiu, keltis ryte yra daug sunkiau, todėl vakare stengiuosi paskirti laiko pamąstymui, kas įdomaus laukia ryt.


Apibendrinant

Vieni keliasi anksčiau, kiti vėliau. Mes, žmonės, labiau vienodi, nei skirtingi. Savo aplinkoje išties sėkmingus matau disciplinuotus žmones. Ši mintis berods buvo kitoje R. Sharmos knygoje, tačiau motyvacija gali būti tik tuomet, kai yra disciplina. Be tvarkos ir taisyklių žmogus yra bestuburis.

Tuo pačiu disciplina yra išugdoma. Knygoje aprašytas svarbiausias metodas - keltis 5 val. ryte gali padėti ateiti į norimą pokyčių kelią, nes tai pirmas reikšmingas žingsnis. Be to, rytas tikrai geriausias laikas apmąstymams ir ugnies įkūrimui. Juk neveltui sakoma: “gera pradžia - pusė darbo”.

Drąsiai rekomenduoju paklausyti ar perskaityti šią knygą ir pirmyn į ankstyvųjų klubą!


skaitovas

Tautvydas

Vadovauja kompiuterių nuomos įmonei nuo 2015 m. Rašo apie nešiojamus kompiuterius, programas verslui ir knygų apžvalgas.

Kontaktai

Lyderis be titulo | R. Sharma
Subtitle: Bėk iš inkubatoriaus!