Skip to Content

Kompiuteris geriau už Rolex?

Ne viskas, ką perki yra investicija

Investicija į kompiuterį?!

Internete pilna reklamos kviečiančios investuoti žadant neregėtas dviženkles palūkanas.

Naujas kompiuteris gali būti dar vienas daiktas namų apyvokos reikmenyse arba biure į kurį būtina investuoti. Kokybiška avalynė, drabužiai ar geras maistas taip pat investicija? Gal tai reklama kviečianti pateisinti lengvabūdišką vakarietišką išlaidavimą?

Asmeniškai į investavimą žiūriu kiek griežčiau. Pasidalinsiu mintimi, kuri gali ir nepatikti. Medijoje vadinama investicija yra tiesiog išlaidos!

Kompiuteris geriau už Rolex


Kaina ir vertė

“Kaina yra tai, kiek sumoki, o vertė - ką gauni.” Tai legendinio investuotojo Bufeto mintis.

Naujas kompiuteris kainuoja 1000 eurų. Kiekvienas jį įsigijantis išleidžia vienodai, visgi, kiekvienas gauna skirtingą naudą. Vienam tai laisvalaikio praleidimo būdas, kitam aksesuaras ant stalo, kuris naudojamas itin retai. Be abejonės bus ir tokių, kurie kompiuteriu dirbs daugiau nei bet kokiu kitu darbo įrankiu ir jis padės uždirbti daugiau.

Matematika galioja ir kompiuterio prenumeratai. Tai suteikia daugiau laisvės, nes gali atsisakyti paslaugos, jei tai nenaudinga ir matai išlaidas vietoje investicijos.


Kompiuteris ar Rolex, kur investuoti?

Nepaisant to, kad kompiuteris neišlaiko savo vertės ir nuvertėja itin greitai, jo ir žmogaus komplekto dėka galima sukurti šį bei tą nuostabaus. Tuo tarpu daugelis sutiks - Rolex išlaiko savo vertę, tad tai primityvus būdas kaupti pinigus, tačiau ne investuoti.

Nei vienas nei kitas daiktas nėra tinkama investavimo priemonė. Jeigu pirkti ir padėti į seifą, be abejo, tik Rolex. Tokiu atveju galėsi būti ramus, kad jo vertė išlieka didelė. Tik tai dera vadinti turto kaupimu, ne investavimu!



Kodėl tai svarbu?

Neabejoju, kad finansinis raštingumas labai svarbus kiekvienam asmeniui. Juk to taip pasigendama švietime. Tuo tarpu rinka siūlo vis daugiau už vis mažiau. Jau dabar galima valdyti kone viską ir neturėti nieko už mažą kainą. Viso to valdomo gėrio dažnas vartotojas be finansinių priemonių juk negalėtų turėti.

Ekonomikoje tai vadinama finansiniu svertu - kai su mažiau pinigų galima gauti daugiau. Paskola padedanti įsigyti brangesnį turtą, nei turimas pinigų kiekis, yra puikiausias to pavyzdys. Beje, nuoma taip pat suteikia finansinio sverto efektą.

Labai svarbu suvokti, kad finansinis svertas nebūtinai yra geras. Jis gali padėti uždirbti daugiau ir būti naudingas. Tuo pat metu ši priemonė siejama su didesne rizika ir svarbiausia, netinkamai naudojamas finansinis svertas gali apsunkinti asmens ar verslo gyvenimo kokybę. Ypač, jei pinigai mokami už tai, kas nepadeda uždirbti daugiau.


Investuoji į kompiuterį?

Tik dėl įdomumo ir nesistengiant pateisinti prabangaus Apple prekės ženklo - statistiškai Macbook kompiuteriai vertę išlaiko geriausiai.



Kalbant apie namų vartotoją, kuriam kompiuteris yra laisvalaikio praleidimo priemonė - esu linkęs tai vadinti išlaidomis. Nepaisant to smagumo, kurį suteikia ir dėl kurio žaidimų fanas jausis itin kokybiškai praleidęs laiką. Jis neuždirba pinigų, tad būkime atviri - tai išlaidos!

Lygiai taip pat kaip automobilis ar net namai. Daugelis linkę tai vadinti turtu ir investicija. Tol kol automobilis yra tik susisiekimo ir ne darbo priemonė (nebent dirbi pavežėju), o namuose nevykdai veiklos per Booking, tai dideli įsipareigojimai. Investicijos prasmė - finansinė grąža.

Ofise visą dieną kompiuteriu dirbantis profesionalas užtikrintai pasakys, kad investuoja į savo darbo vietą.


Apibendrinimas

Paprastai tariant, jei kompiuteris yra tavo darbo priemonė prie kurios praleidi visą dieną, efektyvus darbas yra geriausia tavo investicija, kuri itin greitai atsiperka.

Juk ne veltui daugelis rekomenduoja pradėti investuoti į save. Taigi apsižvalgyk ir pagalvok, kas reikalinga tau, kaip savo srities profesionalui? Kur išleistas 1 Eur atneš daugiau grąžos?

Bolt pavežėjui automobilis geresnė investicija už bet ką kitą. Tuo tarpu, jei juo nedirbi, pamiršk naują automobilį ir būk atviras su savimi, nes tu tiesiog išlaidauji.


Tautvydas

Vadovauja kompiuterių nuomos įmonei nuo 2015 m. Rašo apie nešiojamus kompiuterius, programas verslui ir knygų apžvalgas.

Kontaktai 

Kompiuteris stringa?
Nebūtina keisti nauju!