Verslo kompiuteris
Nešiojamas verslo kompiuteris, kuris tinkamas vadybininkui, atrodo kaip bet kuris parduotuvėje esantis naujas nešiojamas kompiuteris. Ar tikrai? Kaip ir su automobiliu, vadybininkas dirbti gali bet kokiu, tačiau nebūtinai efektyviai. Taigi, pagal ką reikėtų rinktis verslo kompiuterį vadybininkui?
Populiariausi kompiuteriai vadybininkui
Dažniausios klaidos - renkasi pagal kompiuterio gamintoją ir kainą
Kai klientai kreipiasi dėl administracinių ir vadybinių darbų kompiuterio, pirmoji ir dažniausia klaida yra gamintojas. Kai kam geriausias kompiuteris yra Apple, kitam Lenovo ar Dell. Minėti yra rinkos lyderiai ir sėkmingai metai iš metų neužleidžia savo pozicijų. Beabejonės svarbu kas yra nešiojamo kompiuterio gamintojas, nėra vieno geriausio. O koks pavojus rinktis tik pagal kompiuterio gamintoją? Pavyzdžiui, renkantis tik iš Dell, klientas užsidaro ankštame kambaryje su vos keliais pasirinkimo variantais. Apple kompiuteriai naudoja Mac operacinę sistemą, kuri veikia skirtingai nuo Windows, todėl reikės mokytis ja dirbti. Mac kompiuteris tinkamas tik tiems vadybininkams, kurie neturi specifinių Windows programų, nes Apple kompiuteriu jomis dirbti negalės. Rinktis nežinomą ar distributoriaus Lietuvoje neturinčią kompaniją tikrai pavojinga, nes įvykus nedideliam gedimui naujų dalių teks laukti labai ilgai arba išvis nepavyks jų gauti.
Antroji klaida - renkasi pagal kainą. Atsirinkus gamintoją dažniausiai vertinama tik kaina ir specifikacijos. Techniniai parametrai nėra lemiantis veiksnys, efektyvų vadybininko darbą lemia patogumas ir patikimumas, kurio pasigendama žemiausios klasės kompiuteriuose. Apie juos aprašysiu toliau.
Specialistai rekomenduoja rinktis pagal kompiuterio klasę
Tavo naujas kompiuteris dirbs taip, kaip reikia, jei jį rinksiesi pagal klasę. Kompiuteriai, kaip ir automobiliai yra skirstomi į klases. Dėl šios priežasties rinktis tik parametrus nėra gudru. Visi automobiliai važiuoja panašiu maksimaliu greičiu, tačiau juk renkantis naują automobilį nevertiname to, kaip pagrindinio rodiklio. Džiugu yra tai, kad šiandien bet kuris naujas nešiojamas kompiuteris net ir su žemos klasės procesoriumi bus pakankamai greitas administracinėms darbo užduotims, todėl parametrai nebėra lemiantis faktorius.
- Vartotojų (home)
- Verslo (business)
- Žaidimų/kūrėjų (gaming, creator, media)
Vartotojų klasė yra žemiausia. Ji skirta individualiems asmenims, tai laisvalaikio kompiuteris, kuris bus naudojamas po darbo, be didelės apkrovos. Juose dažniausiai naudojami žemiausios klasės komponentai. Visgi ir vartotojų klasės nešiojami kompiuteriai skirstomi į klases nuo biudžetinės iki premium, kuriuose integruoti kokybiški komponentai. Dėl šios priežasties parduotuvėje labai daug vartotojų klasės naujų kompiuterių. Dažniausiai kompiuteriai yra su Windows Home licencija.
Verslo klasė tai kito lygio kompiuterių klasė, kurioje naudojamos aukštos arba aukščiausios klasės dalys. Jau ankstesniuose straipsniuose lyginome, kaip gali skirtis vieno ir kito SSD disko rašymo bei skaitymo greičiai, o kur dar jų patikimumas. Verslo nešiojamasis kompiuteris bus aprūpintas ne tik aukštos raiškos web kamera, bet įdiegta spec. galimybe atrakinti kompiuterį veidu taip pat pirštu, taip sutaupant kelias sekundes kaskart prisėdus prie kompiuterio. Šie nešiojami kompiuteriai dažniausiai turi papildomus sprendimus, kaip auto užsirakinimas atsitraukus nuo kompiuterio. Lenovo verslo klasės kompiuteriuose naudojamas itin saugus duomenų šifravimas TPM CHIP. Tai saugus sprendimas, jei nežinai ko tau reikia, bet nori būti tikras, kad darbas ne tik “ant popierius” atrodys efektyvus.
Be to, dažniausiai verslo klasės kompiuteriuose yra įdiegta Windows Professional licencija, kuri užtikrina duomenų šifravimą taip dar labiau apsaugant kompiuterį. Kitas privalumas įmonei yra tai, kad su Windows Pro licencija yra galimybė kurti skirtingus vartotojus tinkle ir atėję darbuotojai gali naudoti bet kurį tinkle prijungtą nešiojamą kompiuterį bei jame rasite visus savo duomenis.
Žaidimų/kūrėjų klasė. Neretai tai būna atskiros klasės, nes ir žaidimų klasės kompiuteriai priskiriami prie namų vartotojų. Tuo tarpų kūrėjų Workstation kompiuteriai - tai itin galingi, didelėms darbo apkrovos pritaikyti nešiojami darbo kompiuteriai, kurie užtikrina nepriekaištingą patirtį su specialiomis darbo programomis. Apie kūrėjų kompiuterius rašiau anksčiau straipsnyje.
Kompiuterio parametrai
Renkantis nešiojamą kompiuterį vadybiniam darbui pagal parametrus atrodo tinkamas bet kuris naujas kompiuteris. Vis dėlto, vadybininkui dažnai reikia dirbti naršykle, el. pašto, office paketo ir vidine įmonės programa vienu metu. Net kai darbas vyksta vien naršyklėje ir jungiama daug langų vienu metu, greitam kompiuterio veikimui gali trūkti RAM atminties ar būti pernelyg silpnas procesorius. Taigi kokių parametrų turi būti kompiuteris? Svarbiausi vadybininko nešiojamo kompiuterio komponentai:
- Procesorius
- Atmintis (RAM)
- Talpa
Procesorius yra kompiuterio širdis. Ji privalo veikti nepriekaištingai, tu niekada neturi jausti sulėtėjimo ar stabdymo. Windows verslo kompiuteriuose žaidžia du pagrindiniai kūrėjai: Intel ir AMD. Apple Mac kompiuteriuose dabar yra pačios kompanijos kurti M1, M1 Pro, M1 Max procesoriai, kurie yra absoliutūs efektyvumo lyderiai. Visgi lyderis su galingiausiu procesoriumi keičiasi kone kas mėnesį su nauju pristatymu. Vadybininko darbui tikrai nereikia galingiausio ir elektros sąnaudoms nedraugiškiausio procesoriaus.
Kaip patikrinti procesoriaus galingumą, kai šiandien jų tiek daug? Puslapyje userbenchmark.com arba internete įvedęs „procesoriaus pavadinimas + cpubenchmark“ tarkime, "AMD Ryzen 7 4800H cpubenchmark" pamatysi, kiek taškų surenka procesorius. Puikus procesorius, skirtas vadybininkui, bus įvertintas daugiau nei 8000 taškų.
Atmintis (RAM). Trumpai tariant tai, kiek vienu metu pernešama informacijos, kuria dirbama. Minimalus kiekis turėtų būti 8 GB RAM. Visgi renkantis kompiuterį keletui metui ir norint nejausti strigimų, ypač naršyklėje dirbant atsidarius daugiau nei 10 langų, rekomenduoju 16 GB RAM. Administraciniams darbams to tikrai bus daugiau nei gana. Macbook kompiuteriai - jiems galioja išimtis - 8GB RAM ir 16 GB RAM praktikoje veikia identiškai dėl itin galingo procesoriaus.
Kompiuterio talpa. Kiek gi informacijos tilps naujame kompiuteryje? Nauji nešiojami kompiuteriai turi 128 GB SSD diskus. Populiariausias ir saugiausias variantas yra kompiuteriai su 256 GB SSD. Jeigu reikia dar daugiau, reiškia jog dirbi labiau specifinį, nei vadybinį darbą ir tiksliai žinosi, kiek reikia vietos.
Vadybininko duomenys yra labai svarbūs įmonei. Visada rekomenduoju turėti dokumentų atsarginę kopiją Google Drive debesyje. 1TB Google Drive debesis kainuoja 4 Eur/mėn. Šį planą galima naudoti visai įmonei. Užsisakyti planą galima paspaudus nuorodą.
Rinkoje beveik visi nešiojamieji kompiuteriai yra su SSD diskais, tačiau ir SSD diskai gali būti skirtingo tipo: SSD, SSD NVMe M.2. Darbas su skirtingo greičio diskais skiriasi radikaliai ir tai dar viena priežastis rinktis verslo kompiuterį (tikėtina, kad jame bus NVMe M2 tipo diskas), jei nieko nežinai apie kompiuterius.
Diskų veikimo greitis:
Rekomenduoju rinktis SSD NVMe M2 diskus. Windows operacinė sistema juose pasileis super greitai ir nereikės laukti minutę kitą, kaip kompiuteryje iš vaikystės.
Nešiojamo kompiuterio charakteristikos
Pasikalbėkime apie akląją zoną kompiuteriuose. Parametrai vienodi, tačiau kaina skiriasi kaip diena ir naktis. Už ką? Ogi už papildomas smulkmenas, kurios vadybininko kompiuterį verčia pardavimų įrankiu, dėl kurių vadybininkas jaučiasi užtikrintai ir parduoda lengvai. Žemiau aprašiau svarbiausias savybes, į kurias patariu atkreipti dėmesį renkantis kompiuterį.
Ryškus ekranas
Naujas kompiuteris turi būti bent jau 13 colių dydžio ir 1920x1080 rezoliucijos. Didesnis ekranas - patogiau naudoti, tačiau mažiau patogu nešiotis. Populiariausi rinkoje kompiuteriai yra 14 colių. Ekrano ryškumas dar viena labai svarbių dedamųjų renkantis portabilų įrenginį. Tikėtina, kad biure nereikės pilno ryškumo, tačiau dirbant kavinėje ar esant susitikime ir rodant pašnekovui informaciją, viskas privalo matytis aiškiai. Svarbus papildymas, kad aukščiausios galimos rezoliucijos kompiuteris kone dvigubai greičiau sunaudoja baterijos resursą, todėl rinktis 4k rezoliuciją nešiojamame kompiuteryje tikrai nebūtina ir neprotinga.
Priklausomai nuo to, ką naudosi kompiuteryje, gali būti svarbios ir kitos ekrano charakteristikos. Jei vadybininkui reikia daug skaičiuoti ir Excel programa visada šalia, reiktų įvertinti ir ekrano proporcijas. Apie jų svarbą dirbant su skaičiais rašiau straipsnyje kompiuteris buhalteriui.
Derinys, kurį naudoja daugelis mūsų klientų yra nešiojamas kompiuteris + doko stotelė + monitorius + klaviatūra ir pelė. Taip darbo vietoje vadybininkas turi itin patogią aplinką ir didelį ekraną. O kai reikia ištrauki tik vieną laidą iš kompiuterio ir jį gali neštis į susitikimus ar namus. Tokia darbo vieta yra ir saugesnė, nes dingus elektrai, kompiuteris neišsijungs su visais svarbiais duomenimis.
Verslo klasės klaviatūra
Kiek laiko praleidžia administratorius ar vadybininkas prie kompiuterio, tiek ir spaudo klaviatūros mygtukus. Biudžetiniuose, namų vartotojams skirtuose kompiuteriuose, mygtukų spaudimas ir tikslumas yra mažesnis, todėl su tokia klaviatūra rašymo greitis lėtesnis. Taip prarandamas darbuotojo laikas ir įmonės pinigai. Be abejonės, greičiausiai klaviatūra rašyti pavyks verslo klasės kompiuteriuose.
6 val. baterija
Jei kompiuteriu reikalai tvarkomi biure, baterijos resursas nėra svarbus klausimas. Tačiau koks vadybininkas, kuris tik ir sėdi biure? Kai reikia dažnai neštis verslo kompiuterį į susitikimus ar tiesiog su juo keliauti, ilgai veikianti baterija yra labai svarbu. Bent 6 val., tiek verslo kompiuteris turėtų veikti be pakrovėjo atliekant kasdienes administracines užduotis. Svarbu paminėti, kad gamintojų pateikiami skaičiai dažnai skirasi kone dvigubai prastesniais rezultatais, nes testuojama nenaudojant interneto ryšio, pritemdžius ekraną iki minimumo. Todėl reikėtų domėtis praktiniais testų rezultatais.
Komplimentai Macbook kompiuteriui, kuris puikiai tinka vadybiniam darbui. Jei tikrai daug nešiojiesi kompiuterį ir pakrovėjo neštis nenori, nieko geriau už Macbook Air su M1 procesoriumi tikrai nerasi.
N+X kitų smulkmenų
Beabejonės yra dar aibė kitų savybių, kurios nėra paminėtos. Pavyzdžiui, kompiuterio svoris. Net ir keli šimtai gramų rankinėje sudarys didelį skirtumą, kai pagrindinis darbo įrankis yra greta visą darbo dieną. O kur dar jungtys, liečiamas ekranas, jo pieštukas ar dar bala žino kas kita.
Apibendrinant
Nešiojamas verslo kompiuteris vadybininkui - tai kūrėjo plaktukas, pieštukas ir peilis viename. Su lėtu kompiuteriu vadybininkas gali daryti pardavimus lėtai. Jei reikia vieno pokyčio įmonei, nuo ko pradėti efektyvesnį darbą ir skatinti daugiau pardavimų - tai naujas verslo kompiuteris. Vadybininkas pasitiki savimi, dirba greitai ir lengvai.
Kai norisi rezultatų išleidžiant mažiau, pasirodo kompiuterių nuoma:
- Neterminuota mėnesinė nuoma
- Naujas kompiuteris dirba našiai. Priešingu atveju iškart ir nemokamai keičiame nauju
Užsakyk per 60 sek. užpildydamas užsakymą.
Populiariausi kompiuteriai vadybininkui
Išsirinkti išties paprasta - kompiuteriai vadybiniam darbui.
Tautvydas
Vadovauja kompiuterių nuomos įmonei nuo 2015 m. Rašo apie nešiojamus kompiuterius, programas verslui ir knygų apžvalgas.
Verslo kompiuteris vadybininkui