Sandėlio valdymo programa | Viso Excel
Nuomodami kompiuterius iš pradžių sandėlį valdėme su Excel programa. Naudojomės Google Disku ir dalijomės failu, tad visuomet sekėme naujausią informaciją bei darėme atsargines kopijas. Per pirmuosius nuomos metus duomenų praradimų ar didelių nesusipratimų neįvyko. Visgi didėjant įrangos kiekiams pastebėjome, kad vis sunkiau atrinkti ir nesupainioti informacijos.
Šiandien sandėlį valdome su Odoo sandėlio valdymo programa. Kaip tai pasirinkome ir kodėl ties tuo apsistojome?
Sandėlio valdymas su Excel
Pradėjus verslą nebuvo finansų programos kūrimui, taigi excel atrodė vienintelis sprendimas. Svarbiausia informacija valdant kompiuterinę įrangą buvo sudėta į atskirus laukelius skaičiuoklėje:
- Numeris
- Kompiuterio pavadinimas, modelis ir parametrai
- Klientas, kam įranga išnuomota
- Perdavimo data
- Nuomos periodas
- Įsigijimo suma
- Mėnesinė nuomos įmoka
- Kiekis
- Serijinis numeris
- Sąskaita, pagal kurią įsigyyta įranga
- Komentaras
Šiandien pradėdamas net nuo keliasdešimt pozicijų sandėlio excel nenaudočiau. Tinkamas duomenų suvedimas, standartizacija atima daug laiko. Vėliau pakeitimai atliekami neefektyviai. Ir bloga žinia - excel įvėlus klaidą, niekas jos neparodys, patvirtinimo nereikės. Tai ne ta programa, kuri neleis išsiųsti kompiuterio su serijiniu, kuris jau buvo išsiųstas. Taigi netinkamas copy+paste vakar ir jau nebežinai, kas buvo prieš tai. Be abejo gali atstatyti ir viską daryti iš pradžių, tačiau tai painiava atimanti daug laiko.
Bėdos su Excel sandėlio valdymu
Komplikacijos atsirado ne iškart. Atrodė, kad nebegalime dirbti kitaip, nes čia yra viskas, kas reikalinga. Ir su ctrl+f kombinacija greitai galima rasti kur yra ieškomas įrenginys. Visgi menkučiai iššūkiai pradėjo apsunkinti ir didinti darbo išteklius:
- Sutikrinimas tarp išrašomų sąskaitų ir excel sandėlio dokumento visada buvo didelis iššūkis. Tik po ilgų paieškų ir komentarų analizės atrasdavome, kas šį mėnesį yra kitaip ir kodėl sąskaitų suma nesutapo su excel mėnesinės nuomos įmokų suma.
- Priešistorės nebuvimas. Komentare kaupti informaciją, kur prieš tai buvo kompiuteris, atrodė itin komplikuota. Taigi norint surasti kokia kompiuterio istorija - to paprastai nebuvo galima padaryti.
- Pradėjome pirkti po daugiau kompiuterių. Suvedant žymėjome juos vienu numeriu. Tada klientui išsinuomavus vieną, kildavo problemų, kaip tvarkingai tai žymėti ir vėliau vėl sudėti į vieną ID.
- Siūlant papildomas paslaugas jas reikėjo įvesti skaičiuoklėje, kad galėtume sutikrinti išrašomų sąskaitų atitikimą. Tad iš sandėlio valdymo programos po truputį reikalavome vis daugiau.
- Viskas buvo viename lange, tačiau klientui pasiteiravus, ką turime sandėlyje vis sunkiau buvo matyti informaciją. Pradėjo labai trūkti filtro: sandėlio likutis, kompiuterių modeliai ir parametrai.
- Excel laukelių skaičius augo abiem kryptimis. Daugėjo produktų, reikėjo vis papildomų laukų ir daugiau informacijos.
Deja, kuo toliau, tuo labiau pradėjo reikėti gudresnio sandėlio valdymo sprendimo. Be to, viena klaida įnešdavo krūvą chaoso. Tai buvo excel, kuris rodė, kas išnuomota, kas sandėlyje ir skaičiavo mėnesines nuomas. Kitame excel rašėme sąskaitas. Tarkime, klientui reikia padaryti vienkartinę nuolaidą. Kur reikia žymėti, kad po mėnesio sąskaitos suma vėl turi būti pakeista?
Sandėlio valdymo programa
Prieš kelis metus nusprendėme, kad atsisakome excel pildomo sandėlio. Buvo daug neužtikrintumo, tačiau dabar manau, kad tai vienas tų sprendimų, kurie padeda toliau nuomoti daugiau įrenginių vis dar vienam žmogui valdant sandėlį. Nuo to laiko nuomų skaičius padvigubėjo.
Greitas sandėlio valdymas programa
Beabejonės kiekvienas verslas turi skirtingus programos poreikius. Pradžiai reikia suvesti turimas prekes : Produktai→Produktai→ Sukurti.
Aprašant produktą yra daug variacijų kaip jį suvesti. Sandėlio valdymui būtina supildyti likučius, kad būtų galima matyti kiekius ir sistemoje. Greta rodomas prognozuojamas kiekis, kuris keičiasi, jei yra užsakymas, tačiau jis nepatvirtintas. Jei užsakymas įvykdomas - keičiasi turimas likutis.
Suvedus produktus paprasta filtruoti ir matyti prekes pagal: likučius (pasiekiami produktai), kainas ar kitus parametrus.
Norint atlikti sandėlio operacijas, spausk Operacijos→Pervedimai→Sukurti. Tuomet pasirink klientą ir pridėk produktą. Patvirtinus operacija bus pažymėta kaip įvykdyta ir kiekiai sandėlyje sumažės.
Apibendrinimas
Be abejonės, sandėlio valdyme yra gausybė funkcijų, kaip prekių nurašymas, nepakankamo likučio pranešimai ar užduočių atsakingam asmeniui priskyrimas. Programa sukurta verslo standartu padeda dirbti efektyviau ir parduoti tai, kas yra sandėlyje arba atvyksta.
Sandėlio valdymo programa prieinama kiekvienam verslui už kavos puodelio kainą be jokių pradinių mokesčių.
Tautvydas
Vadovauja kompiuterių nuomos įmonei nuo 2015 m. Rašo apie nešiojamus kompiuterius, programas verslui ir knygų apžvalgas.
Sandėlio valdymas. Kodėl vertėtų atsisakyti excel’io?