Skip to Content

Nešiojamas kompiuteris programuotojui

Kokį kompiuterį rinktis programuotojui?

Kompiuteris programuotojui

Programuotojai nuolat ieško tinkamiausios kalbos – kodo, kuris padėtų ,,susikalbėti“ su technologijomis. Pagrindinis programuotojo darbo įrankis – kompiuteris, turi atitikti tam tikrus reikalavimus. Programuotojas privalo įtemptai analizuoti didelius duomenų srautus: sąlygos sakinius, kintamuosius, ciklus, procedūras ir funkcijas. Darbų eigos negali trikdyti netinkamai parinkta įranga ar fizinė aplinka. Idealu, kuomet programuotojo darbo vieta yra jam pritaikyta ir atitinka darbo pobūdį.

Nešiojamas kompiuteris programuotojui


Populiariausi kompiuteriai programuotojui 

Your Dynamic Snippet will be displayed here... This message is displayed because you did not provided both a filter and a template to use.


Itin svarbi klaviatūra

Kai manęs klausia, kaip pasirinkti kompiuterį programuotojui, dažniausiai rekomenduoju jį rinktis pagal klaviatūrą. Programuotojas ją naudos itin intensyviai, todėl ji privalo atitikti reikalavimus. Nemažai daliai programuotojų yra būtina pilna klaviatūra su skaičiais. Pilnos klaviatūros yra nešiojamuose kompiuteriuose nuo 15 colių dydžio. Geriausiai reitinguojama klaviatūra dėl atsparumo, patogaus paspaudimo gylio, tikslumo ir su kuria rašymo greitis vienas didžiausių yra Lenovo ThinkPad verslo klasės kompiuteriuose. Tikėtina, kad pasirinkus vieną iš šių kompiuterių programuotojas turės tikrai gerą ginklą savo arsenale.

Be abejonės yra ir daugiau niuansų, tad apie kiekvieną detaliau ir aprašysiu.


Individualūs programuotojo poreikiai

Visgi, programavimui reikia ir specifinių būdo savybių: kantrybės, atidumo, išlavinto loginio mąstymo bei kūrybiškumo. Šios savybės yra laikomos vienos vertingiausių nūdienos technologijų pažangos kontekste. Programuotojai dirba įvairiose sferose, todėl egzistuoja labai daug skirtingų programavimo kalbų. Vienos yra skirtos kurti interneto svetainėms (pvz.: HTML, CSS, JavaScript, PHP), kitos - programoms ar žaidimams (pvz.: C++, JAVA, Python, Processing, TK). Tad skirtingų programavimo sričių specialistams reikalingi ir specifinių parametrų kompiuteriai.


Kompiuterio talpa

SSD (Solid State Drive) – standusis diskas, kitaip duomenų saugojimo įrenginys, kuriame informacija įrašoma į keletą sujungtų flash atminties modulių. Tai įrenginys, neturintis smulkių detalių, kurios gali nulūžti, todėl yra saugesnis ir greitesnis už HDD diską.

Rinkoje beveik visi nešiojamieji kompiuteriai yra su SSD diskais, tačiau ir SSD diskai gali būti skirtingo tipo: SSD, SSD NVMe M.2. Jų greičiai tarpusavyje gali skirtis radikaliai. Dažnai tai yra viena priežasčių rinktis aukštesnės verslo klasės kompiuterį. Klaida, kurią daro dažnas - pirkėjas nesigilindamas vertina talpos dydį. Pavyzdžiui, abiejuose kompiuteriuose jis vienodas, tačiau jos rašymo/skaitymo greitis atidarant failus ar juos perkeliant gali būti net 6 kartus didesnis ir tai darys didžiulę įtaką kasdieniam programuotojo darbui.

Pateiktoje diagramoje galite vaizdžiai matyti, kaip skiriasi skirtingų diskų veikimo greitis:

Nešiojamas kompiuteris programuotojui disko greitis


Operatyvioji atmintis

Darbas naršyklėje programuotojams iš dalies yra mažiau imlus kompiuterio operatyviajai atminčiai (RAM). Žinoma, vien Google Chrome naršyklė įsįijungus daugiau nei 15 langų naudos virš 10GB RAM. Rekomenduojame rinktis nešiojamąjį kompiuterį mažiausiai su 8 GB RAM, tačiau tai tikrai minimalus rekomenduojamas kiekis.

Mobiliųjų programėlių ar programinės įrangos kūrėjams, kuriems reikia "paleisti" virtualias mašinas, emuliatorius (Android Studio ir kt.), IDE bei kad būtų galima valdyti didelius projektus reikės daugiau RAM atminties. Racionalu rinktis nešiojamąjį kompiuterį, turintį bent 16 GB RAM.

Svarbu paminėti, kad nauji nešiojamieji kompiuteriai turi įlituotus RAM, kurių nebėra galimybės pakeisti didesne talpa, todėl rinkitės ne tik tai, ko reikia šiandienai, bet ir tai, kas tiks bent metus į priekį.


Kompiuterio procesorius

Procesorius (CPU) - tai kompiuterio širdis, varinėjanti kraują. Galingas procesorius yra viena svarbiausių dalių kalbant apie programuotojo kompiuterį. Greitesnis procesorius reikalingas tvarkant didelius projektus ar grafiškai intensyvias programas.

Prieš dvejus metus, daugelis vartotojų rinkosi Intel i3 namams, Intel i5 darbui, o Intel i7 galingiems darbams ir grafikai. Apie AMD nešiojamuose kompiuteriuose nelabai ir buvo kalbama. Dabar rinkos lyderis pasikeitė ir šiuo metu kainos-kokybės santykiu geriausiai vertinami yra AMD procesoriai.

Procesoriai pagal klases skirtsomi į U ir H kategorijas. Kurį rinktis - priklauso nuo darbo specifikos. Trumpai apie šiuos procesorius:

  • U klasė - silpnesni, tačiau naudojantys mažiau baterijos, skirti lengviems darbams, lengviems kompiuteriams.
  • H - greitesni, atitinkamai, naudojantys daugiau energijos, skirti daug intensyvumo reikalaujantiems darbams, sunkesniems kompiuteriams, kuriuos nešioti reikia rečiau.

Svarbu paminėti, kad 8 kartos Intel H serijos procesorius, bus daug greitesnis net ir už 10 kartos U seriją. Patys geriausi savo kainos kategorijoje vertinami visi 4-5 kartos AMD procesoriai, tiek U, tiek H serijos. Tuo tarpu, 8-10 kartos Intel buvo stipriai kritikuojami dėl itin nežymių pokyčių. Tik 11 karta pateikė žymų spartos ir efektyvumo atnaujinimą. Keletas rekomendacijų:

  • Nesvarbu, kokios klasės AMD Ryzen 3 ar Intel Core i3 - šių procesorių programuotojams nerekomenduojame.
  • Jei norite biudžetinio varianto, kuris nereikalauja daug našumo darbui, tikėtina kad užteks kompiuterio su Intel i5 arba AMD Ryzen 5, U procesoriaus klase, 8-10 kartos (Intel) arba 4 kartos (AMD).
  • Jei norite, kad kompiuteris būtų tylus, lengvas bei naudotų mažai baterijos, derėtų rinktis kompiuterį su U serijos, 11 kartos (Intel) arba 4-5 kartos (AMD) procesoriumi.
  • Jei norite galios, reikalingas kompiuteris su H serijos procesoriumi (kaip ir minėjome, AMD vertinami geriau).

Paprastesnis būdas įvertinti procesorius yra juos palyginti tarpusavyje. Tai galite padaryti puslapyje userbenchmark.com arba internete įvedę „procesoriaus pavadinimas + cpubenchmark“ (pavyzdžiui, "AMD Ryzen 7 4800H cpubenchmark") galite lengvai sužinoti, kiek taškų surenka procesorius. Puikus procesorius, skirtas programuotojui, bus įvertintas daugiau nei 10000 taškų.

Nešiojamas kompiuteris programuotojui parametrai


Ekrano proporcija arba šalin kompiuterius filmams!

Nešiojamojo kompiuterio ekrano dydis yra taip pat svarbus aspektas, renkantis tinkamą kompiuterį programuotojui. Dažnai yra ieškoma balanso tarp kompiuterio svorio, baterijos tarnavimo ir ekrano dydžio, nes visi jie daro įtaką vienas kitam. Su mažesniu ekranu kompiuteris svers mažiau ir tikėtina veiks ilgiau be krovimo. Ir atvirkščiai - didesnis ekranas duoda svorio bei mažina baterijos veikimo trukmę. Visgi, jei planuojate nešiojamąjį kompiuterį dažnai nešiotis su savimi, minimalus ekrano dydis turėtų būti 13 colių. Tokio dydžio yra  mažiausi verslo klasės kompiuteriai. Svarstantiems apie nešiojamąjį kompiuterį su didesniu ekranu, siūlome nepamiršti ir apie išorinį monitorių, kurį pasirinkus skirtumas bus ne 2, o 12 colių ar net daugiau.

24 ar 27 colių monitorius darbo produktyvumą padidins net kelis kartus. Kuo didesnė ekrano raiška (rezoliucija), tuo vaizdas ekrane aiškesnis ir tikslesnis. Taip pat, nuo jos priklauso ir mažesnė apkrova akims.

Renkantis kompiuterį programuotojui, nevertėtų gundytis liečiamu ekranu, nes jis nesuteikia pakankamai naudos, kad pateisintų papildomas išlaidas. Be to, dažniausiai jo ryškumas yra mažesnis, kas gali sukelti nepatogumų akims dirbant lauke ar šviesioje patalpoje.

Ekrano proporcijos ''aspect ratio'' gali sužaisti pagrindinį vaidmenį. Anksčiau standartas buvo 16:9, o dabar naujausi verslo klasės kompiuteriai jau pristatomi su 16:10 ar 3:2 ekrano santykiu. Taip yra todėl, kad 16:10 ar 3:2 ekranai suteikia daugiau ploto vertikaliai. Palyginkime: nuotraukoje kairėje yra 15.6" ir 16:9 proporcijų kompiuteris, kuriame telpa 34 eilutės, dešinėje 13.3", 16:10 proporcijų kompiuteris, kuriame telpa 51 eilutė.

Nešiojamas kompiuteris programuotojui ekrano proporcijos

Norint sužinoti daugiau apie ekrano proporcijas, naudingos informacijos galite rasti šiame video:

 
 


Baterijos veikimo laikas

Baterija yra labai svarbus veiksnys, kuris gali lemti ar programuotojas nešiosis kompiuterį su savimi kuprinėje, ar palikinės darbe. To pavyzdys esu ir aš. Kompiuteris, turintis geriausią bateriją yra Apple Macbook Air/Pro M1. Tai kompiuteris su efektyviausiu procesoriumi, kuris labai ekonomiškai naudoja bateriją, todėl kompiuterio veikimo trukmė lenkia visus kitus. Net ir su didele darbų apkrova baterija tarnaus ilgiau nei 12 valandų. Dėl šios priežasties kompiuterį be kroviklio drąsiai su savimi nešuosi visur.

Visgi, jei svarstote rinktis Windows kompiuterį, jo baterija privalo tarnauti bent jau 6 val. intensyviai dirbant. Svarbu paminėti, kad dauguma Windows kompiuterių baterijos rėžime veikia lėčiau, nei kraunami, taigi dažnu atveju, nesvarbu, kur dirbate, norint pasiekti maksimalų našumą, reikėtų kompiuterį įjungti krovimui.


Vertinti kainą ir parametrus – nepakanka

Kompiuteris programavimui yra atsakingas pirkinys, kuris turės didelę įtaką jūsų darbui, kadangi kasdien prie jo praleisite nemažai laiko. Vertinti vien kainą ir kompiuterio parametrus - prasta mintis. Be klaviatūros atsparumo, baterijos tarnavimo laiko ar procesoriaus yra ir kitų svarbių aspektų, pavyzdžiui, web kamera, saugus duomenų šifravimas, itin greitas ir patogus kompiuterio atrakinimas veido atpažinimu, aukštos klasės surinkimas ar kompiuterio atidarymas vienu pirštu.

Apsispręsti turbūt nėra lengva, bet tam ir yra Fiberta kompiuterių nuoma. Galite lengvai ir greitai rinktis, keisti kompiuterį kitu ir visą nuomos periodą turėti nemokamą kompiuterio priežiūrą su garantiniu aptarnavimu. Kreipkitės ir padėsime išsirinkti!


Populiariausi kompiuteriai programuotojui

Nešiojami kompiuteriai programavimo darbams


Kompiuterio specialistas

Tautvydas

Vadovauja kompiuterių nuomos įmonei nuo 2015 m. Rašo apie nešiojamus kompiuterius, programas verslui ir knygų apžvalgas.

Kontaktai

Subscribed | Tien Tzuo
Įsigijimas, lizingas, nuoma, prenumerata