Kur saugoti duomenis?
Kiekvienas mūsų turime sau brangių ir svarbių dokumentų kompiuteryje. Deja, ne kiekvienas juos tinkamai saugome. Pasikalbėkime, kur saugiai laikyti, kaip kopijuoti, lengvai rasti bei prieiti prie sau brangiausios informacijos. Juk miegoti naktį ramiai nori kiekvienas.
Įrašas apie pamestą magistro darbą
Dažnai kompiuterio praradimas yra mažiau skausmingas, nei failų jame netekimas. Atrodo daugelis mūsų vertina sau svarbią informaciją, tačiau neskiria pakankamai dėmesio tam, kad duomenis išsaugotų. Taigi, ar turi svarbios informacijos kopiją?
Yra puikių automatinių kopijavimo backup sprendimų, kuriuos prijungus pačiam nieko nereikia daryti. Arba galima pasinaudoti failų talpyklomis, kur savarankiškai atliekamas failų kėlimas. Pastarąsias plačiau ir noriu panagrinėti.
X kartų brangesni duomenys versle
Įmonės dokumentus ir duomenis turbūt paprasčiau įkainoti, nei, tarkim, vaikystės nuotraukas ar kitus prisiminimus. Įmonės duomenys turi tiesioginę įtaką verslo funkcionavimui ir be tam tikros informacijos verslas sustos visiškai. Ir tai nėra naujiena, tačiau įmonėms vis dar sunku užtikrinti sklandų svarbios informacijos kaupimą bei išsaugojimą. Gal tai išties sudėtinga?
Kodėl to reikia?
Failų talpykla reikalinga tam, kad greitai ir lengvai rastum reikalingus dokumentus. Turiu išorinį diską namie, tačiau dažniausiai visko prireikia, kai talpyklos nėra. Be to, turint failų talpyklą debesyje, žinau, kad nesunkiai failus pasieksiu ir vien išmaniuoju telefonu.
Keičiant įrenginius, programas ar failų formatus, ypač patogu, kad duomenys visuomet būtų greta tavęs.
2 principiniai patarimai duomenų saugojimui
Kaip ir apie pinigų taupymą - jei nori sutaupyti, turi pradėti taupyti ir tai privalo būti paprasta. Jei duomenų saugojimo procesas bus keblus, sistemingai to daryti nepavyks. Taigi, visų pirma pradėkime nuo to, kad reikia vadovautis dviem taisyklėmis:
1. Reguliari kopija
2. Kelios kopijavimo vietos
Kalbant apie reguliarią kopiją, būtina duomenis atnaujinti, kad nebūtų sukopijuotos tavo nuotraukos ar įmonės duomenys tik iki 2018 metų. Priklausomai nuo duomenų svarbumo ir kiekio, derėtų pasirinkti tinkamą periodiškumą.
Įmonės dokumentų duombazę kopijuoju kas mėnesį, tuo tarpu asmenines nuotraukas ir kitus failus kas pusmetį arba kai pilnai užpildyta mano telefono atmintis.
Kelios kopijavimo vietos yra būtinos. Jos privalo būti bent jau dvi. Asmeninius duomenis laikau kompiuteryje, išoriniame kietajame diske ir Google Drive. Įmonės duomenims naudoju tris USB flash. Perkeliant duomenis rašau vis į naują, kad jei ir bus kompiuteryje virusas, užkrėsiu tik 1 iš 3 USB. Taip pat įmonės dokumentų kopijas įsikeliu į kompiuterį bei Google Drive diską. Kopijavimas į kelias vietas užtikrina, kad įvykus gedimui neliksi plikas basas melsti, kad atstatytų įrenginį, kuriame vieninteliame yra tavo failai.
Kur saugoti duomenis?
Yra labai daug failų saugojimo talpyklų, tarp jų DropBox, Microsoft Onedrive, Google Drive.
Viena populiariausių pasaulyje, kurias turi daugelis vartotojų yra Google Drive, ji prijungta prie Gmail paskyros. Nemokamai vartotojas gauna 15GB diską. Tokios talpos bus tikrai negana talpinant asmeninius ar įmonės failus, bet pradėti gali nemokamai!
Google Drive 1TB kaina yra 9.99 Eur/mėn. ir tikėtina, kad tokios talpos pakaks.
Fiberta su nuomojamu kompiuteriu nemokamai priskiria 1TB Google Drive talpyklą turimam Gmail el.paštui. Be to, šį sprendimą galima ir užsakyti individualiai 4 Eur/mėn. 1TB Googe Drive failų talpykla.
Kaip naudotis Google Drive?
Paprasčiau, nei galvoji.
7 patarimai padedantys lengvai dirbti su failais ir Google Drive disku
1. Kur rasti Google Drive?
Google Drive diskas pasiekiamas tiesiog iš gmail pašto. Spustelėk ant šalia vartotojo esančio tinklelio ir paspausk Drive.
2. Kur rasti priskirtą 1TB Google Drive diską? (tik Fiberta prenumeratoriams)
Priskirtas 1TB diskas matomas paspaudus Shared drives → fiberta.com
3. Kaip įkelti failus į talpyklą?
Dokumentus galima tiesiog įnešti į naršyklės langą iš kompiuterio. Kitas būdas spausti New→File upload/Folder upload.
4. Kaip ištrinti dokumentus iš Google Drive?
Dokumento šalinimas. Norint pašalinti spausk dešinį pelės mygtuką ant nepageidaujamo dokumento ir rinkis Move to trash.
5. Dalijimasis duomenimis su kitais
Failais galima dalintis ir su kitais vartotojais. Tai itin patogi funkcija.
- Siunčiant el. paštu. Jei failas didelis ir el. paštu jo siųsti neleidžia, pirma jį įkelk čia, o tuomet rinkis: Get link (bus sukurta spec. nuoroda, kuria pasiekiamas dokumentas, tad email siųsti reikės tik nuorodą)
- Dalijantis dokumentais su kitais spausk Share
Suvesk el. paštą su kuriuo nori dalintis failu. Taip pat galėsi nustatyti teises, kad dokumentą galėtų tik peržiūrėti ar ir redaguoti.
6. Biuro programų paketas (Office) čia pat
Google Drive diske galima ne tik laikyti dokumentus. Jis turi ir biuro programų rengyklę Office. Įmonėje naudojame šį įrankį kaip pagrindinį darbui su Word, Excel, Powerpoint dokumentais.
7. Google Drive išmaniajame telefone
Įsirašyk programėlę Google Drive. Prisijunk su el. paštu ir lengvai rasi dokumentus bei bendrinamą 1TB Google Drive diską (Fiberta prenumeratoriams).
P.s. kalbant apie Google Drive duomenų saugumą, tai išties stabilus ir puikiai apsaugotas sprendimas. Vis dėlto jei bus “nulaužtas” tavo el. paštas, gali netekti ir duomenų. Todėl prisijungimams ir jų saugumui taip pat būtina skirti dėmesio. Tikėtina, kad Google Drive atstatyti duomenų kopiją galės, jeigu incidentas bus įvykęs neseniai ir tu spėsi sureaguoti.
Google Drive galima naudoti ir kompiuteryje programą instaliuojant. Kaip tai padaryti ir saugoti duomenis, kviečiu paskaityti.
Jei kyla daugiau klausimų, drąsiai kreipkis!
Tautvydas
Vadovauja kompiuterių nuomos įmonei nuo 2015 m. Rašo apie nešiojamus kompiuterius, programas verslui ir knygų apžvalgas.
Failų talpykla - 7 patarimai Google Drive