Įdomiausia stebėti kitus
Mano vieni žiūrimiausių video yra apie tai, kaip įrengiamos darbo vietos programuotojams ar kitų sričių specialistams. Gal atrodau lyg pensininkas stebintis pro langą kitų gyvenimą, kas dedasi kieme, tačiau tikrai įdomu matyti kūrybiškus sprendimus darbovietei. Puikiai įrengta darbo vieta yra geriausias įkvėpimas darbui.
Kodėl tai svarbu?
Darbo vietoje dažnas praleidžia daugiau laiko nei bet kurioje kitoje vietoje. Net menkas mažmožis dėl kurio gaištamas laikas ar tiesiog netvarka gadina visą rutiną ir trukdo sklandžiai padaryti darbus.
Puikios darbo vietos ansamblis
Be abejonės, darbo vieta privalo būti individualizuota pagal savininko poreikį ir polėkį. Tai kas patinka man, yra visai nebūtina kitam. Bendri standartai, kaip patogumas ir mobilumas, yra kone kiekvieno dirbančio prioritetai.
Taigi, kaip atrodo mano darbo vieta ir į ką siūlau atkreipti dėmesį planuojant savąją?!
Kompiuteris
Neveltui apie kompiuterio pasirinkimą parašiau ne vieną straipsnį. Optimaliam pasirinkimui būtina skirti laiko. Trumpai tariant, patogiam ir mobiliam darbui tinkamiausias įrankis yra nešiojamas kompiuteris su USB-C jungtimi. Su ja kompiuteris darbo vietoje bus vienu laidu prijungiamas prie monitoriaus ir kraunamas.
Darbo stalas
Labai dažnai pastebiu medžio masyvo vadovo stalus. Ypač gražiai atrodo dideli ir su raižiniais antikvariniai baldai. Jie atrodo patogūs, tačiau šiandien tai nebėra geriausia, kas gali būti.
Rekomenduoju rinktis augantį stalą. Savo rate turiu daug pasikeliančių stalų savininkų. Vieni juos kilnoja mažiau, kiti daugiau. Yra kurie ištisai sėdi prie jų ir nežymiai pakelia ar nuleidžia retsykiais. Nepažįstu nė vieno, kuris norėtų grįžti prie standartinio nereguliuojamo aukščio stalo. Asmeninė patirtis su žemesnės kainos stalais - pakėlus jie būna nestabilūs ir padėtas kavos puodelis nesunkiai gali išsilieti. Kiti keliasi į nepakankamą aukštį stovimam darbui.
Renkantis stalą reiktų atkreipti dėmesį į ergonomiką. Patogiam stalui reikalinga:
- išpjovimas, kad būtų galima patogiai pasidėti rankas
- maksimali erdvė kojoms po stalu (dėl šios priežasties seni stalai su stalčiais abiejose pusėse nėra patogiausia)
- elektra reguliuojamas aukštis (lyg sėdynių atmintis automobilyje, kai vieną kartą susireguliavus nereikia nuolat derintis ir ieškoti patogumo)
P.S. stovimas stalas nėra skirtas darbui vien stovint. Augantis stalas suteikia daugiau laisvės - valandoje bent 5 minutes dirbti stovint, lengvai keičiant būseną.
Biuro kėdė
Be abejo, tai privalo būti biuro kėdė su ratukais, porankiais ir atlošu. Taburetė ar gražus foteliukas biure tik atrodo šauniai, tačiau tai netinka 8 val. sėdėjimui.
Renkantis kėdę siūlau atkreipti dėmesį į reguliavimo galimybes. Džiaugiuosi savo biuro kėde, kuri turi kaklo atlošą ir plačias reguliavimo galimybes (supimas, porankių aukštis, sėdimos dalies stumdymas, atlošo aukščio reguliavimas ir pan.).
Kalbant apie sėdimą darbą įstrigo mintis apie ergonomiką. Anksčiau buvo akcentuojamas teisingas - tiesus sėdėjimas ir nesikūprinimas darbo vietoje. Dabar teisingas sėdėjimas yra dinamiškas. Dėl šios priežasties sėdint kėdėje turi būti patogu retsykiais pasidėti vieną koją po uodegėle ar įsipatoginti kaip kitaip.
Monitorius
Kuo didesnis, tuo geriau. Bent jau 24” įstrižainės monitorius darbą kompiuteriu padaro patogesniu. Šiandien verslai dažniausiai renkasi 27” monitorius. Ant darbo stalo stovi LG 49" IPS 49WL95C-WE lenktas ekranas, kuris palaiko 5K rezoliuciją. Darbas yra išties malonus, nes vienu metu galiu naudoti lyg tris monitorius greta ir nebereikia išjunginėti langų.
Renkantis monitorių akcentuoju nepagailėti papildomų pinigų ir rinktis tik su USB-C maitinimo funkcijos palaikymu. Taip į nešiojamą kompiuterį bus jungiamas tik vienas laidas. Kitas dalykas, kur daugelis taupo arba apie kurį nepagalvoja - ergonomiškas monitoriaus laikiklis. Monitoriai turi stovus, kurie būna pakuotėje. Dažniausiai jų reguliavimas yra minimalus. Montuojama ranka monitoriui yra puikus sprendimas norinčiam ergonomikos, maksimalios tvarkos ir vietos ant darbo stalo.
Klaviatūra ir pelė
Naudoju ir drąsiai rekomenduoju Logitech MX Master 3 Mouse and Keys for Mac. P.S. for Mac reiškia, tik kosminę pilką spalvą. Tiek klaviatūra, tiek pelė veikia ir su Windows kompiuteriais. Beje, šio rinkinio vienas privalumų yra galimybė jungtis kelis įrenginius. Pavyzdžiui, prie didelio monitoriaus prijungti Windows ir Mac kompiuterius bei darbui naudoti tik vieną pelę su klaviatūra. Vos vienu mygtuko spustelėjimu persijungiama prie kito įrenginio. Šios funkcijos nenaudoju, nes mano darbams Mac kompiuterio pilnai pakanka.
Logitech MX Keys klaviatūra. Dažnai girdžiu svarstymų ją lyginant su Apple klaviatūra. Ši, mano nuomone, yra geresnė, nes rašymo greitis su ja didesnis (juk tai svarbiausia? Negi graži balta spalva svarbiau?). Be to, yra mygtukų apšvietimas bei lengvesnis įrenginių palaikymas. Ką reiškia lengvesnis? Ogi su Apple klaviatūra prie Windows kompiuterio jungimasis nebus toks sklandus.
Logitech MX Master 3 Mouse pelė. Rinkoje ši pelytė minima kaip absoliutus lyderis. Nepatikti gali tik kaina. Ji puikiai tinka dirbantiems tikslų darbą su grafika. Tuo pačiu galimybė programuotis mygtukus ir naudoti spec. funkcijas pagal individualų poreikį. Aš pelytėje naudoju undo funkciją, vaikščiojimą tarp naršyklės langų ir visų įjungtų programų peržiūrą - vos vienu spustelėjimu. Mac kompiuterius išskirdavau ir todėl, kad jų Trackpad toks patogus, jog pelė nebėra reikalinga. Kuprinėje gali nešiotis tik kompiuterį, o pakrovėjas ir pelė nereikalingi. Darbo vietoje irgi dirbau be pelės. Visgi įsigijęs Logitech MX Master 3, kompiuterį pastumiu toliau nuo savęs ir tausoju akis bei visada dirbu pelyte ir išorine klaviatūra.
Belaidis krovimas
Ant kiekvieno darbo stalo turi būti belaidžio krovimo padėkliukas. Dar patogiau, jei stalas išmanus ir ši vieta tik pažymėta +. Juo visada pasikrausi išmanųjį ar ausines. Savo AirPods Pro namie net nekraunu, nes užtenka pasikrauti būnant darbe.
Garso kolonėlės ar ausinės?
Kompiuteris greitas, vaizdas monitoriuje nuostabus, ko dar trūksta darbo vietai? Garso!
Naudoju AirPods Pro nuolatos - išties patogu, kai išmaniai įrenginys jungiasi tiek prie iPhone, tiek MacBook Pro, todėl tinka skambučiams ir Zoom susitikimams. Garso kokybė pritrenkianti pagal tai, kad jos tokios mažos, triukšmo slopinimas taip pat.
Turiu ir kolonėles, kurias dar vaikystėje įsigijau iš sutaupytų pinigų. Tai Creative i-trigue 3300, jos skamba puikiai iki šiol. Atsinešęs kolonėles į biurą, įsigijau bluetooth adapterį, kad nereikėtų į kompiuterį kasdien junginėti AUX laido.
Web kamera
Naudoju Logitech C920 Pro HD, kurios rezoliucija 1080p. Web kamera turi ir mikrofoną, tad jei esu ne su AirPods ausinėmis, jungiu būtent jį. Rečiau jungiantis į Zoom pokalbius turbūt pakaktų ir nešiojamo kompiuterio kameros, tačiau ji tikrai nesuteikia tokio vaizdo, o ir kompiuterį reikėtų kelti aukščiau, nes kameros vaizdas turi būti akių lygyje. Dėl šios priežasties bendrauti ir dirbti kompiuteriu būtų nepatogu arba kentėtų vaizdo kokybė.
Papildomo pašvietimo kameroje nėra, todėl būtina selfie lempa. Kitu atveju ir kamera gali būti beprasmė.
Apšvietimas
Komfortiškam darbui reikia tinkamos temperatūros ir šviesos. Mano biure langai yra dideli, tačiau kartais šviesos vis tiek nepakanka. Ypač video pokalbiuose. Neseniai kalbėjau su apšvietimo ekspertu, kuris pasidalino patirtimi, jog daugelyje darbo vietų šviesos yra per mažai. Pamatavus šviesos kiekį pas mane prie darbo stalo, paaiškėjo tas pats. Taigi pradėjau naudoti pastatomą selfie lempą kasdien.
Mažas šviesos kiekis atrodo nedidelė bėda. Visgi, tai gadina akis ir nejuntamai per penkmetį pradėsi siaurinti akeles norėdamas ką įžiūrėti arba reikės ieškoti stilingų akinių.
Sofa
Kas pavalgęs nepailsi, tas didžiausias tinginys! Padirbėjus reikia atsipalaiduoti. Neretai po pietų padarau ir Power Nap - pasnaudžiu 20 minučių. Ant tos pačios darbo kėdės nemiegosi. Kiekviename biure turėtų būti sofa su kavos staliuku vien tam, kad būtų kita vieta aplinkos pakeitimui. Man tai vieta poilsiui. Retsykiais apsilankius svečiui, galima jį priimti tiek prie darbo stalo, tiek sofos su puodeliu kavos.
Aksesuarai
Talpi stiklinė vandens visuomet padėta ant stalo. Kai ji pilna vandens nežinau, kas išgeria, tačiau kas valandą turiu ją pildyti. Kubikas rubikas arba smėlio laikrodis nugula retsykiais. Tai priminimas mokytis ko nors naujo ir būti apribotam laike.
Šaunus aksesuaras apie kurį pasvajoju - spalvingos LED juostos po stalu ar už monitoriaus. Taip darbo vieta atrodytų žaismingesnė.
Apibendrinimas
Linkiu paskirti laiko ir pamąstyti, kas reikalinga darbo vietoje. Aišku, mažiau yra daugiau, o tam pasiekti tikrai reikia daug galvoti ir planuoti.
Tvarkingoje ir lengvoje darbo vietoje vyksta magija! Iškart pastebi, kai kas nors yra “ant akių” bei darbai atliekami lengvai.
Tautvydas
Vadovauja kompiuterių nuomos įmonei nuo 2015 m. Rašo apie nešiojamus kompiuterius, programas verslui ir knygų apžvalgas.
Kontaktai
Svajonių darbo vieta